W konkursie udział wzięło 1381 uczniów z siedmiu Szkół Podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Sulechów. Po wstępnej weryfikacji w szkołach przez opiekunów szkolnych nadesłano 150 prac do ostatecznej oceny przez Jury.
Na uwagę zasługuje fakt bardzo dużego zaangażowania się organizatora konkursu Łukasza Ducha Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji „Sulechowianka” w Sulechowie, Juliana Kozłowskiego St. Inspektora BHP i P.POŻ pracownika Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jana Kotowskiego Prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP o/ Zielona Góra, oraz Jolanty Mijalskiej  Koordynatora Szkoły w Brodach, która swoim doświadczeniem wskazywała potrzebę prowadzenia profilaktyki w szkołach jak  zadbać o bezpieczeństwo uczniów w szkole i poza nią.

Organizatorem konkursu był:

• Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Sulechowianka” w Sulechowie,
  • Julian Kozłowski St. Inspektor ds. BHP i P.POŻ. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sulechowie,
  • Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP o/Lubuski

Konkurs był objęty patronatem przez:

• Okręgowy Inspektor Pracy w Zielonej Górze,
  • Burmistrz Sulechowa